Home / Fotoğrafçılık / Crop Makineler için ultra geniş açı Tokina 11-16

Crop Makineler için ultra geniş açı Tokina 11-16

Kullandığınız crop makinelerde kit lensiniz size artık yetersiz geliyorsa ve daha geniş açılar fotoğraflamak istiyorsanız 18-55 mm 18-105 mm gibi kit lensler dar gelecektir.  Bunun yanı sıra yıldız pozlamak istiyorsanız size yine bir geniş açı lens lazım olacak. Bir mekan içerisinde eksiksiz bir fotoğraf çekmek isterseniz kit lensler yetersiz kalıyor.  İç mekan ve mimari çekimlerinde geniş açı ile çekilen fotoğraflardaki etki bambaşkadır.

Yıldız pozlamak için geniş açı ihtiyacı, evet yıldız pozlamalarında geniş açı ve açık diyaframlı bir lens tercih edilir. Crop makinelere uygun ultra geniş açı lens önerim tokina 11-16 f/2.8 dx2 lenstir. Çünkü 11 mm açının verdiği etki ve yanı sıra f/2.8 diyafram açıklığı sayesinde mükemmel yıldız pozlaması yapabilmeniz mümkündür.

Tokina 11-16 f/2.8 dx2 lens hem nikon hemde canona uygun bayonet seçeneği ile piyasada bulunmakta. Ben Nikon D7200 cihazında kullanıyorum bu lensi .
Nikon D7200 & Tokina 11-16 f/2.8 dx2 ikilisi ile çektiğim fotoğraflarımı incelemek için instagram hesabıma bakabilirsiniz.

İnstagram hesabım : @mustykte
instagram hesabıma tarayıcıdan gitmek için tıklayın..

About Mustafa CEBECİOĞLU

Mustafa CEBECİOĞLU 09.04.1992 Kabataş Doğumlu . Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarında (TCDD) çalışmakta. Ustasından (Fotoğraf Sanatçısı Mustafa BİNOL ) aldığı fotoğraf eğitimi ile fotoğrafçılık yapmakta ve fotoğrafçılık hakkında bildiğini öğretme çabasındadır.

İlginizi Çekebilir

Turuncu Tonları – Camera Raw Presets

İnstagramda çok zaman karşımıza çıkan turuncu tonlu fotoğrafların nasıl yapıldığını merak etmişsinizdir. Sizde tek tıkla …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir